Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

 

 

 

Halılarımızı günlük olarak süpürsekte yılda bir kaç kez yıkamamız gerekecektir. Halıların bakımı ve hijyeni açısından bu işlemi doğru yapmak çok önemlidir. Peki halı nasıl yıkanır?

 

HALI YIKAMA AŞAMALARI


Halılarımız evimizde en çok kir ve toza maruz kalan alanlardır. Kimi zaman camlardan gelen tozlarla kimi zamansa üzerine bir şeyler dökülmesiyle kolayca kirlenir. Bu kirlerle baş etmeye çalışsak da bazen bölgesel müdahalelerimiz yetersiz kalabilir. Bu durumda halı yıkama şirketlerinin kapısını çalarız. Ancak aslında yeterli alanınız varsa evde kendiniz de halılarınızı yıkayabilirsiniz.

 

Halı temizliğinde kullanacağınız deterjan ve şampuanları halının cinsine göre seçmenizde fayda vardır. Yünlü halıları yalnızca yün şampuanlarıyla yıkamanız doğru olacaktır. Bu halılara sert deterjanlar uygularsanız liflerinin basılmasına neden olabilirsiniz. 

 

Halı yıkamadan önce halının oynamaması için mümkünse yere sabitleyin. Ardından halının tersini ve yüzünü yüksek devirli bir süpürge ile süpürün. Bu işlem liflerin havalanması ve tozların kalkması için önemlidir. Ardından eğer imkanınız varsa halıyı balkon gibi bir yerden sarkıtın ve bu iş için geliştirilmiş bir aletle halıyı dövün. Bu işlem de yine halının tozlarından arınmasını sağlayacaktır. Ardından kullanacağınız deterjanı üzerine serpin ancak ıslatmayın. Deterjanı mümkünse bir gece boyunca üzerinde bekletin. Bu halının daha güzel kokmasını ve kirlerin yumuşamasını sağlayacaktır. Ardından su ve fırça kullanarak yıkama aşamasına geçebilirsiniz.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014